Poszukuje firmy, która projektuje natryski prysznicowe na wymiar

Piszemy na dowolny temat.
marekwirazka
Posty: 11
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:29

Poszukuje firmy, która projektuje natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: marekwirazka » 31 maja 2016, 10:30

Dzień dobry, potrzebuje godnego polecenia fachowca, który para się robieniem kabin prysznicowych na konkretny wymiar. Mam do wykonania 2 kabiny. Pierwsza z nich musi być dopasowana do niepełnych wysokości w łazience na piętrze z poddaszem użytkowym. Bardzo proszę o namiary na ludzi z okolic stolicy.

podobne tematy:
lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:38

Potrzebuję fachowca, który wykonuje natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: lukaszgos » 31 maja 2016, 10:40

Żadna osoba nie ma pojęcia kiedy i gdzie powstało szkło. Kilka wieków temu spostrzeżono, że podgrzewając piasek z popiołem, można uzyskać twardy, półprzezroczysty surowiec - były to prekursor szklarza. W Syrii wytwarzano szkło przez szklarzy już 5000 lat temu. Stamtąd zawędrowało szkło do Egiptu i Europy. Szkło to jednak znacznie różniło się od znanego nam dziś używanego przez szklarza. Ówczesne szkło posiadało kolor matowy, nieprzejrzyste i nie miało wyraźnego koloru. Najstarszymi wyrobami szklanymi odnalezionymi przez archeologów są drobne kulki i wisiorki, których dawni Egipcjanie używali do przyozdabiania swoich strojów. Najstarsze znalezione przez archeologów naczynie szklane pochodzi z 1500 r p.n.e. A pierwsze szklane kielichy i flakony rozpoczęto wykonywać dopiero ponad 1000 lat później (około 400 r p.n.e.). Prawdopodobnie jako pierwsi naczynia z dmuchanego, roztopionego szkła zaczęli wykonywać szklarze z Egiptu. To oni również, jako pierwsi opanowali zdolność tworzenia szkła kolorowego. Dzięki wzbogacaniu topionych surowców o niedużej ilości miedzi uzyskiwali czerwony odcień. Około roku 200 p.n.e. zdolność formowania kształtu butelek i karafek przybyła w rejony Morza Śródziemnego. Polegała ona na wprowadzeniu powietrza w długą cienką rurę, na wylocie, której znajdowała się kropla roztopionego szkła. Tego rodzaju rur (tzw. piszczeli) używa się do dzisiaj. Szkło zbliżone do tego jakie używamy obecnie wytworzyli dopiero rzymscy szklarze dodając do masy szklanej rud manganu. Dało im to możliwość uzyskać lepszą przezroczystość i nadać szkłu bardziej luksusowy charakter. Dynamiczny rozwój szklarstwa w Europie przypada na IV w n.e. W wytwarzaniu szkła specjalizowano się wtedy na terenach dzisiejszych Włoch, Francji, Hiszpanii. Ważnym ośrodkiem wytwarzania szkła przez szklarzy była też Wenecja a później wyspa Murano znana z wyrobów szklanych o bardzo wysokiej jakości do dziś. Robiono tam ówcześnie piękne lustra oraz rozwijano nowe technologie produkcji nadające szkłu o wiele wyższą twardość i przezroczystość. Tajników procesu produkcji szkła bardzo dobrze strzeżono, co dało możliwość wyspie na osiągniecie pozycji niekwestionowanego lidera w tworzeniu luksusowych wyrobów szklanych. Cześć, czy widziałeś ofertę tej firmy z Warszawy - mają bardzo interesujące pracę.] Z tego co mogłem zobaczyć na ich witrynie internetowej to akurat posiadają w ofercie kabiny natryskowe, które przeznaczone są do montażu na poddaszu. Jak ja robiłem u siebie łazienkę to Internet nie był tak rozwinięty. Sam przymierzam się do skorzystania z ich usług podczas remontu w moim domu.

podobne tematy:
adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Poszukuje firmy, która projektuje natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: adamniczyj » 31 maja 2016, 10:43

Witam, nie miałem pojęcia iż są takie rozwiązania. Właśnie wykańczam dom i zastanawiałem się jak urządzić łazienkę na piętrze ze skosami. Taka kabina będzie dla mnie jak znalazł. Muszę sprawdzić jak wygląda to cenowo. Dzięki za link do tej strony.

podobne tematy:

Wróć do „Myślimy i piszemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości