Strona 1 z 1

Czy jest taka opcja aby dać czujkę sprawdzającą temperaturę budynku w systemie alarmowym?

: 06 cze 2016, 14:46
autor: tomaszkowal
Witam, często muszę wyjechać na dłużej w zimę z domu. Moje nieobecności w ostatnim okresie robią się coraz dłuższe i muszę jakoś chronić mieszkanie przed mrozami i zamarznięciem instalacji centralnego ogrzewania. Mam kocioł na ekogorszek, który przy dłuższych wyjazdach się nie sprawdzał. Dołożyłem więc kolejny kocioł elektryczny. Teraz już nie występuje kłopot z niedoborem paliwa lub jego wygaśnięciem. Natomiast jak mnie nie ma w domu to nie jestem w stanie sprawdzić czy piec działa poprawnie i jaka jest w domu zaprogramowana temperatura. Dlatego pomyślałem aby do systemu alarmowego dołożyć czujki, które monitorują temperaturę powietrza w pomieszczeniach. Czy ktoś spotkał się z tego typu rozwiązaniem?

podobne tematy:

Czy jest taka opcja aby użyć czujkę monitorującą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

: 06 cze 2016, 15:08
autor: adamniczyj
Cześć, rozwiązanie twojego kłopotu odnajdziesz w tym miejscu: http://trans-sat.pl/alarmy-warszawa . Dalej masz schemat, który pokazuje możliwości obecnych systemów alarmowych Obrazek . Do każdej centrali systemu alarmowego jesteś w stanie podpiąć rozmaitego typu czujki. Najpowszechniejsze są te, które ostrzegają o włamaniu do budynku. Występują jeszcze czujki, które mierzą stężenie gazów oraz temperaturę pomieszczeń. Te ostatnie będą dla ciebie. Programujesz na nich graniczną temperaturę. Jak wykryją niższą temperaturę w pomieszczeniach to włącza się alarm. Te czujki będą dla ciebie odpowiednie.

podobne tematy:

Czy jest sposób, aby dać czujkę monitorującą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

: 11 sty 2017, 10:54
autor: lukaszgos
Cześć. Na dzień dzisiejszy centrale Satel mają sporo możliwości. Natomiast przeszkodą może okazać się twoja instalacja alarmowa w budynku. Jeśli montaż systemów monitoringu był zrobiony przyszłościowo to będzie można bez problemu dać tego tupu czujkę. Natomiast miałem do czynienia z wieloma domami, w których montaż alarmów nie był do końca przemyślany. Przykładowo centrala alarmowa została dobrana na styk - brak wolnych linii do podłączenia kolejnych czujek alarmowych. Tu masz solidnie zaprojektowany schemat montażu systemu monitoringu w domu jednorodzinnym. Jak sam widzisz bez problemu można to zrobić na etapie projektowania budynku. Później trzeba będzie znaleźć miejsce w domu, gdzie będzie najmniej kłucia ściany. Najlepiej jakiś pokój na poddaszu. Centrala alarmu jest montowana przeważnie na strychu.

podobne tematy: